fbpx

Jalgrattaga Viira küla avastamas

Smuutit meil jalgrattaga küll valmistada ei saa, aga metsa saab avastama minna ja suvel smuuti jaoks marju korjata küll.

Kõigepealt saab meie juurde lausa tulla jalgrattaga. Sõidate Tallinnast või Tartust Holvandi peatusesse rongiga ja sealt siis 7 km jalgrattaga meie juurde.

Kui sa aga otsustad siiski autoga meie juurde reisida ja ei viitsi lisaks kõigele muule kaasa pakkida jalgrattaid, siis on neid võimalik ka eelnevalt ettebroneerides kohapealt rentida.

Jalgratastega saate mööda metsateid minna avastama näiteks imearmsat Viira küla, Võhandu Maratoni läbijate suurimat katsumust Viira veskimüüri, selle lähedal asuvat Uku koobast, sealt  edasi Süvahavvale, kus asub nii Süvahavva loodustalu kui ka Süvahavva villavabrik, mõlemasse on võimalik  minna ka ekskursioonile, aga sa pead selle kindlasti eelnevalt broneerima.

Teine võimalus on sõita mööda Aegviidu-Ähijärve matkarada ja teha peatus Koolmajärve lõkkeplatsil või peesitada hoopis Leevi poe ees kuulsal roosal pingil ja soetada poest nii karastavaid jooke kui kohalikku käsitööd.
Ja kui oled eriti tugev rattasõitja võid sõita lausa Meenikunno rabani välja, sinna on ca 20 km sõita.

Jalgrattarent palume kindlasti eelnevalt broneerida.