fbpx

Puhkemaja pidamisest ausalt vol.1

Seekordne talv tundub olevat meie kolme aasta raskeim.

Ilmataat pole meile armu andnud:
Iga detsembrikuu jõulupidu algas sellega, et keegi pidi sae käima tõmbama, et meie juurde pääseda. Olgu need siis majja saabuvad külalised, neile toitlustust pakkuv Tillu kodukohviku meeskond või meile appi tulnud sõbrad.
Detsembrikuu sulaajal murdusid puud pooleks nagu kõrsikud…

…ja veel praegugi meie juurde sõites võib näha murdunud puid nii teeääres kui alla kukkunud oksi meie hoovis.
Ühel puul õnnestus langeda isegi meie parklasse… (olgu öeldud, et külalised olid ka sel päeval majas…)

Ja siis tuli pakane: päevi järjest näitas temperatuur järjest rohkem kui -22, tuulekülm oli neil hetkedel -33. Ja meil taas maja rahvast täis 🙈
Mängisime kiiresti seminariruumi ümber, tuues terve päeva kestva koolituse ruumi alla meie söögituppa ja katsime lõunasöögi 2. korruse saali.
Meie külalised, kes olid ka Lõuna-Eestist said õnneks külmakraadidest põhjustatud ekstreemsustest aru ja ei kurtnud (vähemalt meile).
Hommik algas meil ehmatusega, et kraanist ei tule vett. Peremees pole nii kiiresti vist kunagi voodist välja hüpanud ja kohe asjakallale asunud. Hommikusöögi ajaks oli vesi tagasi. Täielik võlur 🪄
Hommikusöögil kuulsime kuidas mõned külalised olid maganud mütsiga, mõni kolinud soojemasse kohta. 🥶

Järgmine grupp.
Oleme külalisi hoiatanud, et meil on ekstreemselt külm. Kõik toad saavad lisatekid ja teeme muudatusi ka tubade kütteseadmetes. Tõstame maja küttesüsteemi temperatuuri ja toome lisasoojendid.
Kliendi sõnul oli neil enamvähem soe, aga nende külastuse lõpuks on kadunud nii elekter kui ka vesi.
Peremees oli taas detektiivitööd tegemas.
Paari tunni pärast oli vool tagasi, kuid üks faas oli maas. Ülisuur tänu Elektrilevi meeskonnale, kes sel päeval väga kiiresti reageeris ja rikke kõrvaldas.

Selle kõige kõrval oli meie meeskonnal vaja ju teha ettevalmistusi järgmiste külaliste jaoks. Kümblustünni tühjendada, puhastada ja lasta uus vesi ning see kyttesse panna. Saun puhastada, küttepuid vedada. Õues oli konstantselt -24 kraadi ja pidevalt pidi ka muid “väljakutseid” lahendama. Pump koos voolikuga jäätus sekunditega kui ta polnud tööreziimil.

Õnneks! Paar päeva enne lükkasime edasi veel ühe suure grupi sündmuse kuna saime aru, et enne kui külm järgi ei anna pole meil võimalik kvaliteetset teenust pakkuda.

Siia vahepeale tuleb veel märkida, et päris paljude nende “väljakutsetega” pidi mingil perioodil tegelema üksi meie majahaldjas Marianne, kes oli nii, nii meeletult tubli ja nagu meie koostööpartner Eve Veski ütles, väärt ordenit. See orden tuleb.

Seda kõike seedides ja pidevalt uuteks väljakutseteks valmis olles hakkasin mõtlema, et kas ainult meie majas on nii 🤔?

Keegi ei kirjuta, keegi räägi, et külm liiga teeb…
… ja siis

…vabandage nüüd armsad naabrid, aga hea oli lugeda, kui meie naabrid Loovusaidast otsisid Facebooki postituses torude sulatajat. Ütlesin suure kergendusega peremehele “ohh, me pole ainukesed”. Ja siis vahetasime Loovusaida perenaise Liinaga oma “kogemusi” ja mõtlesime välja strateegiat.

Järgmisena sain päringu, kus vajati kiiret lahendust nädalavahetuse majutuseks kuna üks teine puhkemaja oli viimasel hetkel nende broneeringu tühistanud. No pole vaja olla tuumafüüsik, et aru saada miks.

Ma saan sellest puhkemajast täiesti aru, pole vahet kui palju sa sellises olukorras kütad ja energiaressurssi kulutad, sa ei saa maja nii soojaks, et külalised rahul oleks ja ei kurdaks. (Oma isikliku vaatluse tulemusena ütlen vahemärkusena, et siin on suureks teguriks ka see, kas su külaline elab korteris või eramajas).

Sel nädala istume arvutis ja meil on paralleelselt lahti päringute postkast ja Accuweatheri järgmise 2 kuu ilmaprognoos 🙈🙈🙈

Mida teie teeksite?

Ps. Saime ka detsembrikuu elektriarve 🙈